W Domu Spokojnej Młodości skupiamy się na indywidualnym podejściu do edukacji. Wierzymy, że każdy człowiek ma unikalne talenty i możliwości, dlatego staramy się wykorzystać zainteresowania i zdolności młodych osób, aby wspierać ich rozwój. Oferujemy różnorodne zasoby i narzędzia, które pomagają w samodzielnym uczeniu się i eksplorowaniu świata.

Nasza społeczność składa się z ludzi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie oraz inspirujące treści, które pomogą Ci w rozwijaniu umiejętności społecznych, kreatywnych i poznawczych.

W Domu Spokojnej Młodości zapewniamy również bezpieczne środowisko, w którym każdy czuje się akceptowany i doceniany. Stawiamy na wartości takie jak empatia, szacunek i otwartość, tworząc atmosferę sprzyjającą współpracy i wzajemnemu wsparciu. Każdy i każda znajdzie tu miejsce, niezależnie od tego, kim jest i skąd pochodzi.

Współpracujemy z ekspertami i ekspertkami z cenionych organizacji pozarządowych, bo wspólnie wierzymy, że edukacja może wyglądać inaczej: być ciekawa, włączająca i dająca poczucie spokoju, zrozumienia otaczającego świata.

Projekt Dom Spokojnej Młodości to autorski program edukacyjny dla osób ze szkół średnich. Osoby uczniowskie poprowadzą lekcje dla swojej grupy rówieśniczej na podstawie scenariuszy przygotowanych przez eksperckie organizacje pozarządowe. Tematyka zajęć oscyluje wokół zagadnień zdrowia psychicznego, tematów związanych ze zmianami klimatycznymi, dezinformacją i hejtem.

Dom Spokojnej Młodości to ogólnopolska społeczność młodych osób chcących mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość.

W pierwszym roku organizujemy 3 ścieżki edukacyjne:

  • Zaangażowanie społeczne i obywatelskie
  • Dojrzewanie w czasie „postprawdy”
  • Zdrowie psychiczne

 

Dom Spokojnej Młodości to:

Odwrócenie edukacji – uczennice i uczniowie prowadzą lekcje

Serwis i struktura pozwalająca uczniom w całym kraju brać sprawy w swoje ręce

Struktura niezależnego dotarcia do szkół lub jednostek edukacyjnych

Przygotowanie i wyposażenie każdej osoby w eksperckie materiały

Budowanie sieci współpracy organizacji pozarządowych (NGO)

Budowanie kompetencji przywódczych

„W domu możemy być sobą. Łatwo nam odkrywać swoje prawdziwe pasje i odnaleźć spokój. My budujemy właśnie taki wirtualny dom, w którym będzie można porozmawiać o wszystkim, co ważne w społecznym funkcjonowaniu nastolatków. Będzie to miejsce dla młodych, którzy w czasach chaosu potrzebują schronienia niezależnego od murów i otoczenia fizycznego” – mówi  w Pulsie Biznesu Zuzanna Karcz, liderka projektu

Dziś młodzi ludzie potrzebują przede wszystkim spokoju i wyważonej edukacji bez oceniania, presji i rankingów. Nasza oferta jest dla nastolatków, którzy chcą działać. Uważamy, że w okresie młodzieńczego buntu najlepszym nauczycielem dla ucznia może być jego rówieśnik.

Zagadnienia merytoryczne są opracowywane we współpracy z ekspertami z organizacji pozarządowych, które współdziałają z Domem Spokojnej Młodości.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ambasady Finlandii i Ambasady Wielkiej Brytanii. Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja BNP Paribas.

    .                         

 

tytuł projektu – Dom Spokojnej Młodości to tytuł wiersza i tomiku poezji P. Ewy Lipskiej