Gdy robimy coś pierwszy raz

Inicjatywa #robietopierwszyraz ma na celu zaktywizowanie grupy osób tzw. „first time voters” – według raportu Debiutanci’ 23 osób, które zagłosują w tym roku po raz pierwszy jest ok. 1.5 mln. Zaprosiliśmy organizacje eskperckie do napisania scenariuszy. Celem było stworzenie prostego i treściwego materiału dotyczącego udziału w wyborach. Nauczyciele oraz uczniowie na podstawie dostarczonego scenariusza mogą prowadzić lekcję w ramach godziny wychowawczej czy WOSu.

Przygotowaliśmy pismo do osób nauczycielskich, które odwołuje się do ich roli edukacyjnej i odpowiedzialności za przeprowadzenie osób podopiecznych przez ten proces. Zaprojektowaliśmy przypinki i naklejki opisane hasztagiem #robietopierwszyraz, które rozesłaliśmy do kilkuset szkół średnich w całej Polsce.

Stworzyliśmy stronę internetową pod nazwą Robię to pierwszy raz, na której zachęcamy do głosowania w tegorocznych wyborach, ale również objaśniamy, jak zagłosować – zapraszamy również do poprowadzenia lekcji w swojej szkole na ten temat.

„Inicjatywę wspiera Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca”